Yatak Odası Dekorasyonu

Dekoratifo.com 23 Mayıs 2013 0

Yatak Odası Dekorasyonu

Güzel ve kullanışlı bir yatak odası için metrekare olarak çok büyük bir odanız olması illa gerekli değildir. Doğru seçilecek karyola ve dolaplarla küçük bir odayı harika bir yatak odasına dönüştürebilirsiniz. Odanızın durumuna göre konumlandırılacak mobilyalar birbirini tamamlar nitelikte olmalıdır. Küçük odalarda gereksiz aksesuar kullanılmamalıdır.

 

 

 

Yatak Odası Dekorasyonu

Küçük odalarda yatakları camsız duvara dayayarak yer sorunu halledilebilir. Karyolayla uyumlu kitaplıklar camın sağ tarafına konularak kullanışlılık sağlanır. Dolap ve makyaj masası ise kapıdan girişte sağ tarafa konumlandırılarak küçük oda şık bir tasarım elde edilir.

Yatak Odası Dekorasyonu

Bazen yatak odalarımızı çatı katlarına konumlandırır. Bu gibi durumlarda karyola aşağı doğru eğimli olan oda bölümüne konumlandırılır. Böylelikle bu alçaklık bizi etkilemez. Kapıdan girişte sağ tarafa dolap ve kitaplık tam karşısına ise koyacağımız makyaj masası odamızın kullanışlılığını arttıracak küçüklüğünü kapatacaktır.

Yatak Odası Dekorasyonu

İçerinse banyo bulunan yatak odalarında yerden tasarruf etmek ve ferahlık sağlamak adına makyaj masası kullanılmamalıdır. Makyaj için banyo kullanılabilir. Böylelikle küçük odamızda eşya sayımız azalmış olacaktır.

Yatak Odası Dekorasyonu

Komidinler küçük odalarda çok tercih edilmemelidir. Ancak illa kullanılmak taraftarı olunursa yatağın bir tarafında konumlandırılmalıdır. böylelikle yatakla duvar arasındaki boşluk değerlendirilmiş ekstra bir yer kullanılmamış olur.

Bu Yazımız 152 Kere Okundu.

Bu albümü beğendiniz mi?

Herhangi bir sosyal medya hesabınızdan paylaşarak arkadaşlarınızın görmesini sağlayabilirsiniz. Teşekkürler.

Bu Konu İçİn Yorum Yap »